1. Saját tapasztalat, cáfolja meg kommentben, aki tudja, de nem volt még olyan pontja a városnak, ahova nem ugyanannyi, vagy kevesebb idő volt eljutni bringával, mint békávéval. Oké, kivétel a repülőtér. Konkrétan: Normafa, Pál-völgyi-barlang, Pasarét, Flórián tér, Angyalföld, Zugliget, Wekerle-telep, Budatétény ésatöbbi.
2. Nem kell a zárt térben émelyegned szájszagtól, izzadságtól és egyéb testszagoktól, ellenben beleszippantva a levegőbe elkaphatod a virágzó fák és a frissen sült kakaóscsiga illatát.
3. Nem kell a különböző fülesekből kihallatszó slágerek és a hangos panaszáradatok zajában arra koncentrálnod, hogy halld a saját gondolataid. Miazhogy, még hangszórót is szerelhetsz a bicódra, abból meg aztán az szól, ami szívednek legszebb.
4! Nem kell átadnod a helyed, sőt, mindig lesz ülőhelyed. Sőt, ha van kosarad/csomagtartód, a táskádnak is lesz helye.
5. Nincs szauna, nincs gőzfürdő, nincs kellemetlen huzat és nincs légkondi-nátha. Olyan a klíma, ahogy felöltözöl.
6. A bringát nem kell betolni. És olyanról sem hallottam, hogy valaki alatt kigyulladt volna.
7. Nincs átszállások közti fölösleges várakozás, sztrájk, garázsjárat, tanulójárat, elterelés.
8. Az egyik legjobb dolog, hogy természetes úton szokhatsz le a képernyőfüggőségről. Najó, út közben lőtt szelfik, tájképek előfordulhatnak.
És a feledik: köszönésképp rácsilingelhetsz a szembejövőkre egy nagy mosoly kíséretében. Bár ez a villamosvezetőkre is igaz.
Tetszett a poszt?
- Nyomj egy lájkot és kövesd a blogot a facebookon!
- Támogasd 1%-oddal a bringás fejlődésért dolgozó Magyar Kerékpárosklubot! Részletek itt.
A bejegyzés trackback címe:
Trackbackek, pingbackek:
Trackback: Huszthy Zita: Bicikli vs. BKV 2018.05.11. 09:13:02
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.