Ha egy városban sokan bringáznak, akkor abban a városban valószínűleg elég jó lehet élni. A közösségi tereket nem autók foglalják el, jó a levegő, kisebb a zaj, rövidebbek a dugók, és biztonságosabb kilépni az utcára.
Na de az emberek többsége nem is ezért jár bringával dolgozni, hanem mert önző. És ez egy olyan jó fajta önzőség, ami mindenkinek a hasznára válik. Bringával ugyanis egyszerűen, gyorsan és szabadon érhetünk oda munkahelyünkre (is). Azon túl, hogy garantáltan nem késünk el, még egészségesebbek is lehetünk, aminek nem csak mi örülünk, hanem - a családunk mellett - a munkáltatónk is.
Persze
nagyon sok különböző ember van, nagyon sok eltérő igénnyel, de egy dolog tuti: átlagos városi távokon (és a legtöbb ilyen) a bringa nyer.
Ezt már valószínűleg tudja az a több mint 5500 ember, akik a Magyar Kerékpárosklub által szervezett Bringázz a Munkába kampányban mérik a mindennapos tekeréseiket. A vasárnapig tartó játékban értékes bringákat (elektromostól a városin át a hegyi- és összecsukható kerékpárig), nyaralásokat, belépőket és bringás kiegészítőket lehet nyerni 4 millió forint értékben.
A Bringázz a Munkába kampány résztvevői már több mint 400000 kilométert tekertek Magyarországon, ezzel 7 millió kalóriát égettek el, 65 millió forintot spóroltak, és 67 tonna szén-dioxidtól kímélték meg a közös levegőt, amit szívunk.
Nem hiszed el?
Nézd meg az MTI-s Balogh Zoltán szuper fotósorozatának és a lenti videó szereplőit! A Prezi alapítója, multicégek vagy egy belvárosi cukrászda dolgozói, az irodaházba holland bringával járó lány, az öltönyös pénzügyi szakértő, a teherautó-sofőr, a kocsmáros és a tetoválóművész is bringával járnak dolgozni. Ha nekik sikerül, neked is menni fog!
Úgyhogy a részünkről mindenkinek azt üzenjük, hogy bringázzatok a munkába, regisztráljatok a játékba, mérjétek a napi tekeréseket, és nyerjetek! Bár az esély megvan, de ha a hetente tartott sorsolásokon mégsem sikerül, a bringázás előnyeivel már egyből gazdagabbak lehettek.
És akkor a példák:
Az informatikus
Halász Ferenc informatikus munkába menet az óvodába viszi kislányait teherszállító kerékpárjával Újpesten.
A kocsmáros
Benedek Brigitta pultos teker a VII. kerületi Barát utcában munkahelyére, a Madách téri Központba.
A pénzügyi tanácsadó
Sipos Lars-Erik pénzügyi tanácsadó munkahelyére tart kerékpárjával a fővárosi Kálvin téren.
A projektmenedzser
Kószó Rita projektmenedzser a XIII. kerületből jár Újbudára dolgozni.
A teherautó-sofőr
Peching Rezső, egy kipufogókat forgalmazó cég sofőrje munkahelyére tart kerékpárjával újpalotai otthonából.
A tetoválóművész
Páli László tetoválóművész munkahelyére tart kerékpárjával VIII. kerületi otthonából indulva a fővárosi Astoriánál.
Prezitől a cukrászdáig:
Bringázzatok a munkába ti is, és nyerjetek! Június 10-ig nem vagytok elkésve.
Tetszett a poszt?
Nyomj egy lájkot és kövesd a blogot a facebookon!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.