Szeptember 20-án volt szerencsém előadni a TEDx Budapest szervezésében megrendezett City 2.0 konferencián a Design Terminálban, ahol a jövő városáról hallhattunk nagyon inspiráló, újító és gondolatébresztő előadásokat. Az összes videót megnézhetitek itt.
A város nem egy tervezőasztalon lerajzolható közlekedés infrastruktúra hálózata. A város egy közösségi tér, ahol dolgozunk, szórakozunk, pihenünk vagy épp feltöltődünk. Vagyis élünk. Miközben az egész világon, így Magyarországon is láthatóan egyre nagyobb az igény egy modern városi létre, a City 2.0-ra vágyó városlakókkal szemben a polgármesteri hivatalokban még mindig infrastruktúraként tekintenek életünk tereire. Az élhető város igénye ma szöges ellentétben van a meglévő keretekkel. Miközben Budapesten 200%-on pörögnek a parkok, egymás után nyílnak az új teraszok és rekordokat döntve hömpölyögnek a bringások tömegei, a főpolgármesteri hivatalban még mindig a '60-as évek elavult elképzelései uralkodnak a láthatóan fenntarthatatlanná vált, a városi tereket tönkretevő egyéni autóközlekedés mindenek elé helyezéséről.
Előadásomban a biciklizést, ezt az itthon egyedülállóan a város lakóitól ajándékba kapott, elszalaszthatatlan lehetőséget mutatom be egy élhető város létrehozásának szemszögéből.
Az előadást a grafacity.eu duója foglalta össze rajzban:
Ha bejött a téma, nézd meg 2011-es, a Cyclechic koncepcióról tartott "Biciklisták márpedig nincsenek" TEDxYouth@Budapest előadásomat is.
Ha tetszett a poszt, nyomj egy lájkot és kövesd a blogot a facebookon!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.